19.04.2011 10:17

NXP a poněkud zvláštní marketing

NXP zahájilo na konci minulého roku marketingovou kampaň u příležitosti uvedení "nový" procesorů Cortex-M0. "Nových" proto, že se jedná v podstatě o okleštění M3, aby byl procesor úspornější a menší. Forma, kterou se ho rozhodli propagovat mi příliš neseděla. Nabízeli zaslání vývojového kitu za vytvoření videa s destrukcí (starých) 8-mi bitových čipů. Některá videa byla zajímavá, jiná trapná, ale budiž. Následně NXP požádalo prostřednictvím emailu spoustu lidí o vyplnění dotazníku s tím, že odměnou za jeho vyplnění bude zaslán Free Promo Pack.

Subject mailů zněl:
Free Cortex-M0 Design Tips and a Cortex-M0 promo pack
We want to send you a FREE LPCXpresso board!

Odkazy na zaslání vývojového kitu LPCXpresso jsou i na stránkách samotného NXP. A výsledek? Spoustě lidí dorazil v posledních dnech "Promo Pack". Ti štastnější měli ve veliké obálce s logem NXP kartičku velikosti vizitky se zataveným BGA chipem a dopis. Ti méně šťastní dostali jen velikou obálku s dopisem, že je přiložena "ukázka jak je Cortex-M0 malý", ovšem nic víc v obálce nebylo. Kdybych mezi ně nepatřil, pak bych tomu ani nevěřil.

NXP kontaktuje inženýry, kteří často rozhodují o použití nejrůznějších MCU v elektronice, s nabídkou zaslání Promo Packu a vývojového kitu a nakonec jim pošle prázdnou obálku. Nevím, zda to je součást strategie, ale obávám se, že se za chvíli na webu začnou objevovat videa destruující čipy NXP... budu se po nějakém čipu NXP muset poohlédnout.

http://www.mikrocontroller.net/topic/208808

http://dangerousprototypes.com/2011/04/10/nxp-cortex-mo-marketing-fail/


Email comment