18.06.2011 13:42

Garmont Eclipse III GTX

Tento článek bude volným pokračováním příběhu bot Garmont, který začal přep 5 lety koupí bot Garmont Nova XCR. Nova vydržely 5let a stále se v nich dá chodit. Odstavit je musím jen s velkou lítostí, protože už téměř nemají podrážku, vnitřní podšívka je místy.. není, a teď se přetrhly i tkaničky. Protože Nova se už z nějakého důvodu několik let nevyrábí byl výběr nové boty bolestný. Nakonec jsem koupil Eclipse III, který je deklarován jako jakýsi nástupnce i když technologicky mi přijdou blíž Montela II GTX.

První dojmy

První dojmy nejsou nic moc. Bota má příliš plochou podrážku s příliš hranatou patou. Podle mne je to daň za použití standardizované podešve Vibram, která jak vidno není to nejdůležitější na botě. V botech má tedy člověk ze začátku krok trochu jako v ploutvích. Boty jsou rozhodně těžší a tužší, značně vypolstrované, tzv. bačkoroidní, což ovšem byly i Novy.

Vibramova podrazka trpi klasickymi neduhy techto podesvi - na mokre dlazbe klouze, mokra podrazka na hladkem podkladu vrze az hruza.

Zatím jen samé trápeni. Od bot mám po prvním prošlapaném dni puchýř nad palcem v místě ohybu boty ve špiččce. To se mi u Nov nikdy nestalo. Samozřejmě, může to být tím, že mi extrémně sedli na mou nohu...

Kde výrobce ušetřil

Lepená špička z gumy, švy pouze jednoduchou nití, místo vyšívaného loga pouze lepené plastové cosi, štítek s popisem boty místo vyšívání tištěný a místo přišití lepený, méně kůže více textilu...

Takto vypadá porovnání Nova a Eclipse na obrázcích:


Email comment