23.02.2007 17:48

Vista bez registrace 120dní

Já vám nevim. Tak MS na jednu oficiální stranu brojí proti pirátským kopiím svého nejnovějšího výkřiku inovací, na druhou stranu do nich záměrně zabuduje feature (podle mě to je bug jaxviňa), který i laikovy umožňuje si 30 denní lhůtu na vyzkoušení cca 3x prodloužit. A tak se na netu rodí jak houby po dešti nadšené přispěvky jak je to skvělé a jak to funguje. A hned pod tím je samozřejmě odkaz na "timecrack", který odpočet zastaví úplně, nebo odkaz do registru Windows, kde se dá vynulovat.

Nad pokřivením toho přistupu mi zůstává rozum stát. Boj s registracemi je asi jakási droga, bez které nejde dále existovat, jinak si nedovedu vysvětlit to množství lidí, kteří s touto "zábavou" dokážou žít a pracovat. Zvláště když to vůbec není potřeba.

Ze strany MS to je podřezávání si větvě pod svými košatými výroky od boji proti pirátství, protože kdyby s tím skutečně něco chtěli udělat, tak by přišli o řádnou porci závisláků na registraci Windows. Ze strany uživatelů je to alibismus, že toto prodloužení je legální. Navíc pokud si něčí práce vážím tak bych ji měl také ocenit (v tomto případě zakoupením Windows), jinak by se někdo takto mohl koukat i na práci moji.

Osobně mám osypky i z registrovaných Windows prokutků. Jen občas mám chvíle apatie, kdy si říkám, že se vlastně docela dají používat. Asi si na ta každondenní příkoří začínam zvykat...


Email comment