22.04.2011 12:17

Ooo zbavte někdo svět MS Office

Dnes jsem byl nucen po několika letech opět k práci v MS Office, tentokrát Word 2010. Úkolem bylo upravit servisní a uživatelský manuál k jednomu vyvíjenému zařízení.

Před lety jsem trpěl zvláštními záchvaty - vyznačovaly se řvaním a snahou ukroutit display notebooku. A dnes se mi vrátily. Chudák notebook, za nic samozřejmě nemůže. Ale již na jisto vím čím to je. Neštěstí zvané MS Office postihlo tuto planetu a bohužel po několika letech opět i mne. Jak krásně jsem si žil, když jsem nemusel formátovat text ve Wordu, nemusel upravovat text formátovaný počítačově negramotnými obyvateli této planety pomocí mezer, enteru a zběsilého klikání na velikost fontu, nebo číst 18 řádkový text místo v těle mailu v příloze DOC. Jak krásně jsem si vystačil s prostým textem a kontrolou změn v textu prostřednictvím VCS, místo "MS Track Changes". A to mi MS nadělil ještě to úžasné nové rozhraní, které vymysleli už pro Office 2007, protože je jistě krásnější, ale úplně na hovno, protože krom jiného na nízkých širokých obrazovkách zabíra, Zabírá, ZABÍRÁ 13% plochy. Ještě mám to štěstí mít MS Office anglicky a psát českou dokumentaci, což je zřejmě nepovolená kombinace. Takže k tomu za drahý peníz dokoupený český balíček. Ale k čemu mi je, když i přes všechny návody na stránkách božského Microsoftu, změně všech nastavení jazyka na češtinu jako "default" a vypnutí automatických rozpoznávání jazyka (ano i to již MS umí) mi to kurva stále přepíná na English (US nebo UK). Proč v MS Office funguje takové zvěrstvo jako možnost přidat zalomení stránky do titulku, proč je mi neustále vnucováno nesmyslné dlaždicové zobrazení stránek, kdy kurzor přechází ve stránkách nikoli podle toku textu, ale podle rozmístění stránek na obrazovce, proč se vybíraným stylem ihned mění text na kterém je kurzor, takže se celý text neustále šmidlí podle toho kde je zrovna myš, proč zobrazovaní různých menu zdržuje různými nesmyslnými efekty, proč když změním styl TOC a Word se mne zeptá zda chci změnu aplikovat nebo zrušit kliknutí na zrušit změnu stejně provede... proč... proč zrovna já..........................


Klidek… budte rad, ze nemusite pouzivat nejnovejsi Outlook. Vsechny uzitecny veci zmizely, nektery se daji nejak nahradit, nektery ne :)
Ta blba lista ve Wordu se da vypnout, stalo me to deset minut googlovani. Za formátování textu pomocí mezer a další prasárny (včetně typografických) Word nemůže, ti lidi by to tak dělali i v Open/Libre Office nebo klidně i v TeXu. A snahu Wordu (Excelu atd.) být inteligentnější, než jeho uživatel, lze z 95% omezit v nastavení – což se ale vyplatí, jenom pokud ten Word budeš používat dlouhodobě.

CrazyJoe - 26.04.2011 10:10

Email comment