12.01.2005 22:33

Daň z nemovitosti pozemkové

Kdysi mi kdosi říkal, že efektivita výběru daní je asi taková, že výběr jedné koruny stojí 80haléřů. Dnes jsem vyplňoval přiznání k dani z nemovitosti.. a co myslíte?S hledáním formuláře, tiskem jeho 10ti stránek + 8mi stránek pokynů k jeho vyplnění, následným luštěním pokynů a vyhledáváním koeficientů na mze.cz jsem strávil dobře půl dne, buďme skromní, půl pracovního dne, tedy 4h. Vyplítval minimálně 18 listů papíru + toner. Průměrná mzda je u nás prý již skoro 18tis. Kč, tzn. od oka 110Kč za hodinu. Tedy čistě na práci mne vyplněním formuláře stálo 440Kč, ještě jsem nebyl na úřadě, na což si budu muset vyhradit dobře celé dopoledne (s každým kusem nemovitosti musíte na úřad příslušný k danému katastrálnímu úřadu), řekněme další 4 hodinky to spraví. To máme 880Kč, ze kterých mohl stát dostat pěkných 35%. Připočtuli plat úředníků, kteří stráví luštěním mého formuláře kdoví jak dlouho, následně mi pokladní vydá doklad, který vytiskne na tiskárně atd. blíží se náklady státu, zase od oka, na 500Kč.

A teď snad konečně, že bych odhalil kolik dostane na dani - 12Kč.


No to je prece jednoduche – je te treba dostatecne zvysit dane z nemovitosti aby se to statu i danovym poplatnikum vyplatilo…. Tak oprava vazeni, prave jsem dostal vynadano. Je to pouze 10Kc.

Tato dan by nemela byt zvysena, ale zrusena.

covex - 04.02.2005 13:09

Jdeme do finale vazeni… den dovolene v prd.. a co myslite? Dan z nemovitosti se vybira az od 30Kc. Takze jsem statu nedal nic, protoze nic nechtel. Ha ha ha…

covex - 14.02.2005 17:54

Půda je základní výrobní prostředek. Který jiný podnikatel platí daň ze soustruhu,vrtačky,atd. Navíc když si to koupí tak to nemůže dát do vydání.
Tak se dělaj podvody aby to do nákladů šlo. Jesli platite kazdy rok nesmyslnou dan z vrtacky tak zijete asi v jinem state. Pokud myslite ze jdou tak skvele delat podvody s odepisovanim majetku at uz moviteho nebo nemoviteho – zkusil jste si to nekdy? I pocet monterek vam financni urad reviduje aby jich nebylo moc…

covex - 03.01.2008 19:40

Email comment