11.06.2004 19:23

Asi nová móda vole...

Krom toho, že jsem dnes měl možnost cestovat pražskou autobusovou MHD, jsem zaznamel ještě jeden rošiřující se fenomén. Nejdřív ale něco k té MHD.

Nevím čím to je, ale cestování autobusem v Praze je koleda o návštěvu zubaře, v lepším případě, v tom horším chirurgie s jazykem v ruce. Neměl jsem možnost koukat před ani za autobus, abych viděl zda se nejedná o zpomalovací hrboly, ale dle mého skromného soudu to s nějakým bezpečnostním opatřením nemělo vůbec nic společného. Jednalo se o značkyprostou nerovnost vozovky v mnoha případech značně nespojitou, i když k mému údivu se vyskytují i nerovnosti spojité. Houpy hou. Nevím proč pražští řidiči autobusů chtějí stávkovat, ale ani se jim nedivím. Já budu taky stávkovat a pokud možno už autobusem po Praze dlouho nepojedu.

Tím se dostávám k novému módnímu fenoménu, který jsem při cestě českou metropolí zaznamenal. Vyznačuje se zpravidla značnou rezavostí a zvláštním "výfukovým" plynem, který po vůní ze všeho nejvíce připomíná marihuanu.
Pokud netušíte o čem mluvím asi jsem na tři takovéto "typy" měl dnes kliku jen já. O co se tedy jedná. Mno. Je to Škoda cca 120 rok výroby raz dva, ve které sedí cca 4 kšiltovkáři a tvářej se děsně free... jak se to.. jo frikulíni. Zpravidla stojí někde na parkovišti a ve své zánovní 120, kterou dneska už seženete za tisícovku a rozjížděj s čerstvým řidičákem tu správnou párty. Největší nářez je ovšem když se rozhodnou, že tady už bylo nudy dost a vyrazí jinam. To se za nimi kouří, práší a bacha jede Škoda 120. Škoda že občas nedojedou, ovšem v horším případě se dostanou i na dálnici...  zvláště záživné to je po tmě, protože to, že se před vámi plazí a chrchlá Š120 poznáte zpravidla až když je téměř pozdě. (Cvičené oko řidiče milionáře Václava však již z dálky vidí mžourající náznak červeného zadního světla a začne úhybný manévr včas.) Na druhou stranu není se co divit, po zážitku z MHD je možná i pohodlnější místo roční jízdenky za 4000Kč koupit škodověnku a propálit něco toho benzínu (nedělám si iluze o povinném ručení nebo, nedej bože, platné SPZ).


Email comment