04.01.2006 10:22

Sluchátka Sennheiser MX550

Staré levné pecky dosloužili, takže nastal čas koupit nové. Vybíral jsem z lepších kousků co jsou u nás k dispozici, protože levná sluchátka jsou... prostě levná.
KOSS jsem vyřadil jako první. Ač mají doživotní záruku, pecky nedělá KOSS nic moc a i parametry jsou z vybraných nejhorší. Těžší bylo vybrat mezi BEYERDYNAMIC a SENNHEISER. Protože už jsem trochu konzerva, sáhl jsem nakonec po klasicky vypadajících SENNHEISER. Co o nich můžu nyní říct:

Technické vlastnosti

To je co se mechanických vlastností týče.

Zvuk

Zvuk pro všechny výše zmíněné typy nemůžu porovnávat, subjektivně mi přijde že MX 550 mají výrazné basy, takže není problém s poslechem ani v dopravních prostředcích. V tichém prostředí jsou ale podle mne výrazné až příliš. Samozřejmě záleží na nahrávce a zdroji, každopadně se jedná o velký rozdíl oproti starým noname (philips) a výrazný posun k lepšímu.

I po delším používání jsem s nimi spokojený. Reprodukce mi přijde dostatečně kvalitní, aby se clovek lekl zvuku v písničce, když jde po ulici.:) V tiché místnosti je pak slyšet mnoho detailu, které s drivejsim noname slyset nebyly vubec, s plastovými bedýnkami bych to raději vůbec nesrovnával.

Sluchátka s molitanem drží dobře v uších a zaplňují boltec, takže příliš neproniká hluku z okolí.

http://mag.repro.cz/view.php?cisloclanku=2005122001


Email comment