Logout 9.3.2018

Zdravím, dovolím si pár postřehů k Psionu, mám jich celkem přes deset ve všech různých verzích a modelech:

Displej a klávesnice - jak stroje stárnou, tak u 5mx klávesnice tuhne (spíš je to nepoužíváním, mám kusy používané pravidelně, kde je klaviatura měkká, pak kusy, které ležely dlouho v šuplíku a klávesy jsou zatuhlé) a displej trochu tmavne. Když jsem si kdysi (2003) pořídil první 5mx, byl ten displej čitelný i při běžném denním světle v nepříliš světlém pokoji, dneska už to bez (pištícího) podsvícení nejde.

Baterie/akumulátory - v zařízení jdou používat AA NiMH akumulátory, jen je nenabíjí. Že by Psion při uspání vybil baterie/akumulátory za tři dny, to se mi nikdy nestalo. Ještě vloni, když jsem 5mx používal pár týdnů při cestách vlakem zvládl určitě dva týdny s tím, že jsem ho mezi tím i párkrát otevřel a použil.

Jinak je to zařízení poplatné době vzniku - Series 5 je z roku 1997, v téže době vydalo HP řadu 300LX, jejíž klávesnice je čisté utrpení a systém Windows CE 1.0 je tak pomalý, že i po čerstvém resetu nestíhá po pár slovech psaní dvěma prsty. Casio Casiopeia z téhož roku na tom není o mnoho lépe. Jenže zatím co za rok přišla Jornada, která byla barevná a mnohem rychlejší, u Psionu už se nic nezměnilo a s výjimkou zrychlení (5mx) se tak jak byl v roce 1997 vyráběl další dva-tři roky.

Logout