01.02.2006 20:19

Velká slunečnicová loupež

Před nějakým tím měsícem jsme si řekli, že zima se blíží a jistě budé tuhá, a protože náš balkón se stal hojně navštěvovaný krásnými  žlutohnědými ptáčky, které pro náš účel nazveme sýkorky, rozhodli jsme se sbít něco prknýnek a vytvořit luxusní budku-krmítko, na které jistě dostaneme státní podporu na bydlení neboť se jedná o luxusní sociální budku pouze do 120m2.

Krmítko ovšem trpělo jedním nedostatkem - přesto, že bylo plné zrní a vysela na něm lojová koule, kterou mají sýkorky přece tak rády, jaksi zelo prázdnotou. Usoudili jsme, že krmítko je zřejmě příliš uzavřené, protože ve všech kutilských návodech je to přeci jen vetšinou pouze stříška na nožičkách. A tak jsem přes propuknuvší zimu v pantoflích sněhem, šel s pilkou vyříznout do krmítka větší díru. Krmítko bylo už od začátku koncipováno tak, aby sloužilo pouze ptákům jistých menších rozměrů, řez byl ale natolik radikální, že se z něj stalo rázem krmítko pro krávy.

Ani to však větší návštěvnost nepřineslo a tak zob v krmítku jen rozfoukával vítr. Ale znáte to, nakonec jsem jednoho dne přišel z práce a vrchní hlídač našeho sociálního krmítka hlásil, že můžeme přisypávat, protože je prázdno. Rozhodl jsem se tedy popustit svému sociálnímu cítění uzdu a sýkorkám dopřát pořádně se nafutrovat. Vzhledem ke způsobu vyklizení krmítka ve mně ovšem hlodal červ podezření, že ani užitečná sýkorka, která sezbírá tolik škodlivého hmyzu kolik sama váží, takže pak už váží dvakrát tolik, nemůže spořádat všechno. A samozřejmě jsme byli zvědaví, co za pěkného ptáčka to k nám chodí na hostinu. Takže jsme využili nejnovější záznamové videotechniky a nechali krmítko celý den snímkovat. A zde je komentovaný záznam:

Velká slunečnicová loupež


Zhruba takto vypadalo krmítko kolem 9h ráno jak ho zachytila naše kamera


O cca 1 h a 22 minut později v 10:22 se objevil první návštěvník, z obrázku ovšem není příliš zřejmé kdo to je, neboť se umně skrývá ve stínu


O dalších 5 minut později zachytila kamera tajemného zora a jeho komplice a podle siluety je již téměř zřejmé o koho se jedná


Návštěvníky však pravděpodobně něco vyrušilo, nebo vyžrali to nejlepší a tak další záběr ukazuje již jen komplice schovaného za zábradlím


Znovu je kamera zachycuje až ve 13:52. Podle siluety se jedná o stejnou postavu jako v 10:22.


Další záběr z kamery nám ukazuje, že gang měl minimálně 3 členy. Lze se jen domýšlet, co sděluje komplic podezřelému, který je uvnitř budovy, je ale pravděpodobné, že mezi členy vládne jistá řevnivost a s největší pravděpodobností jde o koryto.


Ve 14:02 kamera odhaluje hlídky, které hlídají korýtko před dalšími vetřelci.


O půl hodiny později však nevydrží a vrhnou se na drancování zbytků. Na tomto záběru vidíme jednoho aktéra v plné kráse z profilu. Obávám se však, že ani Policie ČR ho nebude schopna vypátrat.


O něco později je již zřejmé, že na někoho nedojde a tak se i druhý komplic napěchoval do budkovy.


Během několika minut se však strhává bitka o poslední zbytky sociálních dávek.


A tak je korýtko, tedy krmítko vyžráno, všechno zrní rozkradeno a nezbývá než ho opustit a jít hledat nové, nebo zkusit přijít zítra. Třeba zase někdo něco přisype.Účel našeho snažení nebyl naplněn a místo očekávané sýkorky nás navštívili nejběžnější létající krysy.

Email comment