18.05.2024 19:02

Bosch ProPruner

Na stránkách Bosch shopu sice můžete napsat recenzi, ale ani dvakrát odeslaná recenze se tam nezobrazila. Přihlášení přes Bosch SingleKey ID z nějakého důvodu na tento portal nefunguje.. takže tedy: Stříhám velké množství stromů, rozhodl jsem se tedy vyzkoušet el. nůžky ProPuner, abych omezil zátěž zápěstí při střihaní mechanickými nůžkami. 

Nůžky mají výbornou rychlost střihu, hmotnost není nejkomfortnější, ale vzhledem k výkonu OK. Nůžky bohužel nemají proporcionální střih - tzn. stisk spoustě je jen "spínač", částečné přimáčknuti spouště tedy nezpůsobí pouze částečné zavřeni nůžek a nelze nastavit ani menši rozevření nůžek, takže je prakticky nemožné stříhat menši průměry rychleji, stejně tak větve, které jsou příliš blízko u sebe nelze ustřihnout, protože rozevřeni je moc velké. Zásadní uživatelský problém mám ale se zajištěním nůžek - vzhledem k nutnosti střídat různé nástroje, je doba pro zajištění nůžek 5s dlouhá, velmi to zdržuje, nechápu k čemu je tak dlouhý čas potřeba, naopak doba po které se nůžky zcela vypnou, je zbytečně krátká a pokaždé když nůžky vezmu zpět do ruky, musím je zapínat hlavním spínačem druhou rukou - jediná rychlá možnost je odkládat nůžky nezajištěné, což není dobré. Další věc, kterou postrádám je jakýkoli způsob uchyceni nůžek na postroj/opasek - buď jako u vrtaček aspoň spona, nebo pouzdro. V příslušenství u nás se nedá nikde najít ochranná rukavice, na kterou jsou nůžky stavěné. Máme tedy "Pro" funkci, kterou jsme si koupili, ale nedá se využít. V baleni, které jsem koupil já, není ani ráčnový šroubováček, jako je ukázáno na fotkách, ale úplně obyčejný. Trochu zamrzí i "Made in China".

Nabíječka nemá možnost žádného uchyceni na zeď, navíc po připojeni napájení permanentně svítí - když nabíjí bliká, když je nabito svítí - když tam není baterka prostě to nemá svítit vůbec. Demonstrační videa neukazují správnou techniku střihu.


Email comment